Sportszer Hírek

A legjobb sportszerek otthoni edzéshez

2021.08.09 10:01

Habár a vírushelyzet stabilizálódni látszik, sokan még mindig inkább otthon igyekeznek formában maradni a helyett, hogy visszatérnének az edzőtermekbe. Persze a szabadban is lehet edzeni, de nem mindenkit csábít ki a belvárosok sűrűsége, vagy szimplán az, hogy odakint mozogjon (pláne, ha forró az idő, vagy épp esik).

Sokak számára marad tehát a nappali, vagy éppen az udvar, amelyeket többen is átmeneti otthoni edzőtermekké alakítottak át a járvány idejére. Ez mindenképpen ügyes megoldás, azonban egy otthoni edzőterem berendezése komoly kihívást jelenthet, hiszen manapság számtalan sportszer közül válogathatunk.


Az alábbiakban éppen ezért gyűjtöttünk össze néhányat, amelyeknek a legtöbben hasznát vehetik otthoni edzéseik során. Természetesen edzőtermed összeválogatásakor nem árt, ha saját edzéstervedhez és igényeidhez válogatod össze felszereléseidet! Kezdjük is!

 

Csúszásmentes jógamatrac

A jógamatracok egyáltalán nem csak jógázáshoz ideálisak. Számos saját testsúlyos gyakorlat, illetve nyújtás is sokkal kényelmesebben végezhető velük, de még az erőedzéshez is remek felületet biztosítanak. Érdemes olyat választani, amire teljes testhosszoddal ráfekhetsz!

 

Húzódzkodó rúd

Az ajtókeretbe illeszthető felhúzódzkodó rudak kiválóak a felsőtest saját súlyos megedzésére. A felhúzódzkodások a hát, a váll, a mellkas és a kar izmait is igénybe veszik, és a különböző izomcsoportok meglepően hatékonyan megcélozhatók azzal, hogy más pozícióba helyezed a kezeidet a rúdon. Nagyszerűen alkalmazható gumipántokkal is!

 

Csúszókorongok

A csúszókorongok egy egészen új élménnyé varázsolják majd a plankelést és számos egyéb gyakorlatot is. Ezek a leginkább frizbikhez hasonlítható otthoni sportszerek kaphatók kemény és szőnyeges padlókra is, és még az intenzívebb edzéseket is kíméletesebbé teszik az ízületek számára. A megfelelő gyakorlatokkal több nagyobb izomcsoport, úgymint a combok, a lábak, és a fenék is megedzhető velük.

 

Haskerék

A haskerék, vagy hasizom erősítő kerék egy sokkal összetettebb sportszer, mint amilyennek elsőre látszik. Megfelelően alkalmazva nem csak a központi izmokat edzi meg, hanem kellően igénybe veszi a térdínakat is (ehhez érdemes olyat választani, amin lábrögzítő is van).

 

Bokasúlyok

A bokasúlyok nagyon hasznos kellékek lehetnek az otthoni edzésekhez. Ezek a sportszerek plusz ellenállást biztosítanak az altesttel végzett gyakorlatokhoz, amelyek így még hatékonyabbakká válnak.

 

Csuklósúlyok

Hasonlóképpen a bokasúlyokhoz, egy pár csuklósúly is új szintre emelheti otthoni edzéseidet. Ha több kihívást vinnél saját testsúlyos gyakorlataidba, vagy hatékonyabbá szeretnéd tenni a jóga- és pilates edzéseidet, akkor mindenképpen próbáld ki őket. Ezek, illetve a bokasúlyok is viselhetők a hétköznapi teendők során is, így nem csak az edzések közben segíthetnek izmaid edzésében.

 

Gumipántok

A gumipántok nagyszerű otthoni és utazó sportszerek, hiszen nagyon könnyedén becsomagolhatók, így bárhová magaddal viheted őket. A különböző színű szalagok eltérő ellenállást kínálnak, és persze többféle méretben is kaphatók, így biztosan találsz majd köztük olyat, ami tökéletesen illik az igényeidhez. Számtalan gyakorlat felturbózható velük!

 

Kézisúlyzó-szett

Ha erősíteni szeretnél izmaidon, akkor az egyszerűség kedvéért mindenképpen érdemes beszerezned néhány kézisúlyzót is. A kézi súlyzók minden otthoni edzőterem alapvető kellékei, hiszen sokoldalúak, tartósak, és kis helyen is elférnek, amikor éppen nem használják őket (ami mindig jó hír a lakásban élőknek). Egy-két kézi súlyzóval száz és száz gyakorlat végezhető el.

 

Kettlebell

A kettlebell elsőre csak egy fogantyús súlynak látszik, és, hogy őszinték legyünk, az is. Azonban meglepően sok gyakorlat kifejezetten ezekkel a gömbsúlyokkal végezhető a leghatékonyabban, főleg, ha HIIT tempóban csinálod őket. Megcélozhatod velük a karokat, a farizmokat, és a hasadat is. Léteznek állítható súlyú kettlebellek is, amelyekből elég csak egyet megvásárolni, hiszen egy nagy tartományban szabályozhatod, hogy mekkora ellenállást biztosítsanak.

 

Fogantyús gumikötél

Hasonlóképpen a gumipántokhoz, a gumikötelek is többféle méretben és erősséggel kaphatók. Legnagyobb sajátosságuk, hogy, ahogyan arról nevük is árulkodik, mindkét végükön van egy-egy fogantyú, aminek köszönhetően számos gyakorlathoz ideális választások.

 

Medicinlabda

A medicinlabda egy tartós és meglepően sokoldalú sportfelszerelés, aminek minden otthoni edzőteremben ott a helye. Egy jó minőségű medicinlabdával számos új gyakorlatot vihetsz edzéseidbe, amelyek lábaidat, karjaidat, és központi izmaidat is megmozgatják. Kiválóak továbbá különféle terápiás gyakorlatokhoz is.

 

Vizes zsák

A rezisztenciaedzésekhez használt homokzsákokról bizonyára hallottál már. Ezek a sportszerek nagyszerűek többféle gyakorlat elvégzéséhez is, azonban nem épp a legkényelmesebb szállítani őket. Egy remek alternatíva ezek helyett egy vizes zsák, ami bármikor leereszthető és újratölthető, így tárolni és hordozni is sokkal egyszerűbb, mint a homokkal teli változatokat. A vizes zsákok súlya továbbá sokkal könnyebben szabályozható is. Kiválóak számos súlyemeléses gyakorlathoz!

 

Slam ball

A slam ball lényegében egy homokkal töltött medicinlabda, ami súlyából adódóan nem pattan, amikor hozzácsapódik valamihez. Remek otthoni sportszer a pulzus felpörgetésére, és számos olyan gyakorlat (is) végezhető vele, amelyekhez egyébként súlyzót szokás használni (kitörések, guggolások, fej feletti kinyomás stb.)

 

Intervallum-időzítő alkalmazás

Otthoni edzéseid akkor lesznek a leghatékonyabbak, ha egy konkrét terv szerint végzed őket. Míg a teremben ott van melletted az edző, aki számol helyetted, ezt otthonodban magadnak kell megoldanod, ami meglepően nagy kihívás, ha egy megerőltető sorozat helyes technikájára koncentrálsz éppen. Szerencsére számos olyan alkalmazást szerezhetsz be telefonodra, amely segít pontosan kimérni edzéseid és sorozataid időtartamát, különös tekintettel a HIIT intervallumokra.

 

Ugrókötél

Egy ugrókötél használata egyszerre egyszerű és komoly kihívás is. Ez a fantasztikus kardiókellék nem csak a pulzust segít a maximumra tekerni, hanem kis helyen is elfér, és könnyedén magaddal vihető. Ha nem szeretsz futni vagy kerékpározni, vagy szimplán nincs lehetőséged ezekre, egy ugrókötéllel szinte bárhol elvégezheted kardióedzésedet.

 

Egyszemélyes trambulin

A trambulinok nem csupán az önfeledt ugrándozásra tökéletesek, hanem nagyszerű otthoni sportszerek is egyben! Léteznek egyszemélyes változatok is, amikhez nincs szükséged túl sok helyre, és mégis keményen megdolgoztathatod vele központi és egyéb izmaidat is. Ezeket kisebb trambulinokat tárolni is sokkal egyszerűbb, és bármikor előveheted őket egy kis mókázásra is.

 

Szobakerékpár

Egy jó szobakerékpár segít otthonod kényelmében visszaadni a szabadtéri tekerés kardióedzését. Ha odakint csúsznak az utak, esik az eső, túl meleg, vagy túl hideg van, esetleg egy nagyváros közepén élsz, ahol nem biztonságos az útra tekerni, akkor egy szobabiciklivel gondtalanul edzhetsz otthonodban. A fejlettebb modellek különféle programokat és statisztikákat is kínálnak!

 

Evezőgép

Az evezőgépek az egész testet (hát, lábak, karok, has, stb.) képesek átmozgatni, és egyes modellek digitális kijelzőt, állítható ellenállást, illetve kényelmes, puha ülést kínálnak.

Futópad

Egy jó futópad hasonló előnyöket kínál otthoni edzéseidhez, mint egy szobakerékpár. Az időjárástól függetlenül bármikor edzhetsz rajta, és különböző sebességek közül választhatsz neked megfelelő kihívást.

 

Fitneszlabda

Egy jó fitneszlabda meglepően sok újdonsággal bővítheti ki edzésprogramodat. A különböző gyakorlatokkal központi izmaidat, felső testedet és altestedet is megcélozhatod, illetve még egy kis kardióra is lehetőséged van, ha tudod, mit csinálsz. Mivel ezek a labdák központi egyensúlyt igényelnek, sokkal nagyobb kihívást nyújtanak a különféle „core” gyakorlatok során. Érdemes olyat választani, amihez egy pumpa is jár, hiszen ezek a labdák idővel leengednek, és akkor a leghatékonyabbak, amikor teljesen felfújják őket.

 

Physio henger

A physio henger, vagy masszázshenger minden otthon edzőterem nélkülözhetetlen kelléke. Hogy miért? Mert segít az izmok ellazításában egy kimerítő, megterhelő edzés után. Ne becsüld alá az edzéseket lezáró levezetést – egy ilyen hengerrel sokat segíthetsz testednek felkészülni a regenerációra, amire minden edzés után szükséged lesz.

Ország Botja díjak simplepay_hu borgun_hu